«

»

Чер 16

Географія, підготовка до ЗНО: часті питання (FAQ)

До ЗНО з географії 2015 року залишився один тиждень, тож часу на підготовку обмаль. Ми вирішили підсумувати кількамісячний досвід консультацій з приводу підготовки до ЗНО з географії та зібрати найбільш часті запитання, які нам задавали. Ну і відповісти на них, само собою. Подібні публіації вже були, але вони стосувалися власне географічних питань – прямокутних координат та лінійного масштабу. Відразу попередимо, що всі поради є відображенням НАШОЇ думки та досвіду і не можуть сприйматися як найвища істина.

Чи можна підготуватися власними силами?

Є дві відповіді: так і ні. Так, якщо реально вчити. Ні, якщо думаєш, що готуєшся, а насправді прикладаєш до цього мінімум зусиль. Запам’ятайте: якою б не була крутою якась методика чи порада, вона не подіє, якщо ви не будете їй слідувати. Тож просто беріть і вчіть. Прямо зараз і до кінця. Є опір – буде результат.

Коли найкраще розпочинати підготовку?

Чим раніше, тим краще, і краще пізно, ніж ніколи. Та не в часі суть, головне його ефективно використовувати. Десять хвилин зосередженого учіння краще, ніж дві години постійного відволікання на ВКонтакті та ігри. Чим слабші ви в географії, тим більше часу треба на підготовку. Олімпіаднику може вистачити і 4 дні “м’якого” режиму, а от якщо “з нуля” – тут вже і репетитор мало чим допоможе. Про організіацію самостійної (але не екстреннох) підготовки до ЗНО з географії ми вже писали раніше.

Якщо ви “ні бум-бум” і хочете нормально здати ЗНО, то для вас є погана і хороша новина. По-перше, не нийте – як вчите, так і напишете; самі винні, що стільки часу на вітер пустили. По-друге, ще не все втрачено: тижня організованої, інтенсивної, зосередженої підготовки може вистачити, щоб набрати “з нуля” свої 145 балів. Треба більше? Тоді перечитай, що написано в “поганій новині”, це твій життєвий урок.

Що буде на ЗНО з географії в цьому році?

Одну річ можна сказати напевне: точно не те, що було в минулі роки. Тим не менш, зміст тесту незмінний від самого початку, що стосується як типів завдань, так і їх тематики. Розробники зошитів для ЗНО з географії з року в рік доводять свій професіоналізм, придумуючи адекватні шкільному рівню та коректно сформульовані завдання. Однак це не стосується різних збірників тренувальних тестів: там можуть траплятися й нісенітниці. Тож для формування уявлення про цьогорічне тестування просто передивіться ЗНО з географії попередніх років.

За якими посібниками краще готуватися?

Це може здатися дивним, але найкращими книгами для підготовки до ЗНО з географії є… підручники. Так-так, саме ваші шкільні підручники, в які ви рідко заглядали. Насправді, саме у них зібрана та інформація, яку треба знати для тестування, практично все є там! Бо підручники та програма ЗНО складаються за єдиним освітнім стандартом – переліком того, що ви маєте знати та вміти з предмету. Додамо сюди атласи – і цієї амуніції вже достатньо для хорошої підготовки. Лише 20% всієї ефективності припадає на інші матеріали, електронні посібники, збірники тестів та ін. Та нехтувати ними не варто, бо ви ж не відмовитеся від зайвих 20 балів?

Як змусити себе готуватися?

Ви маєте чітко бачити ціль та розуміти її важливість. Ваша мета – скласти ЗНО з географії на достатню кількість балів для вступу в обраний ВУЗ. Як не вступите у виш, там уже наслідки індивідуальні. Нагадуйте собі про це, можете навіть нотатку повісити на дзеркало чи робочий стіл. Так ви будете мотивовані та сконцентровані на досягнення цілі, тоді магічним чином з’являться і час, і бажання, і перші успіхи. Не зупиняйтеся аж до 9 ранку 24 червня.

Як вирішувати задачі з географії?

Коли задають подібні питання, в голові виникає така думка: “Чи ти розумієш, що цього не пояснити в кількох повідомленнях?”. Є цілі посібники, присвячені географічним задачам, збірники алгоритмів та формул, практикуми. У нас була думка розробити електронний посібник, але виявилося вдосталь подібних матеріалів. Ось кілька хороших книг про те, як вирішувати задачі з географії. Одна ремарка: якщо ви претендуєте на мінімальний результат (менше 150 балів), краще зосередьтеся на теорії.

Чи реально здати ЗНО на 200 балів?

Якщо у вас є мета здати ЗНО з географії на 200 балів, значить ви вже маєте доволі високий рівень знань. В такому випадку відповідь буде “вельми реально”. Як кажуть, не такий страшний дідько, яким його малюють. Завдання на тестуванні для знавця географії будуть здаватися доволі легкими, не важчими за районну олімпіаду. Не слід забувати, що кілька балів у вас можуть забрати банальні помилки через неуважність.

Яким темам приділяється найбільша увага?

Всі теми розподілені відповідно до навчального навантаження з кожного курсу. Тобто, приблизно однаково по всім класам. В це “приблизно” входить і відхилення в бік невеликого переважання питань з соціально-економічної географії України та світу.

Що найважливіше в підготовці до ЗНО з географії?

Щодо знань: ЗНО охоплює весь шкільний курс географії, тому, хочеш чи ні, доведеться перечитати всі теми. Щодо умінь: якщо не рахувати базові практичні навички (робота з картами, діаграмами тощо), ключовою є здатність мислити географічно, про що ми детальніше говорили в іншій статті. Щодо власне підготовки: регулярність (вчити щодня), комплексність (робота з картами та підручниками, над задачами та теорією, розвиток мислення та заучування фактів) свідомість (бачити ціль – успішно здати ЗНО для вступу у виш), концентрація (працювати не відволікаючись).

Нумо до підручника, друзі! Залишилося зовсім небагато!


Мітки: підготовка до ЗНО з географії, задачі з географії, географія підготовка до ЗНО, репетитор з географії, посібник географія ЗНО

 

Digiprove sealCopyright secured by Digiprove © 2015
Share the joy
  •  
  •  
  •  
  •  

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете використовувати ці теги HTML: