«

»

Кві 13

Як готуватися до ЗНО з географії: підготовка власними силами

Не за горами початок ЗНО 2015, географія уже 8-й раз знаходиться в переліку предметів тестування. Кожен рік порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання зазнає змін, але загальна схема залишається такою ж. Те саме стосується і підготовки до ЗНО з географії.

У кожного 11-класника, що збирається здавати ЗНО з географії, підготовка починається мінімум за кілька місяців до тесту. Тоді ж постає запитання: як готуватися? Є два варіанти: цілком самостійно або з репетитором. Останній хоч і є більш затратним, але має беззаперечну перевагу (звичайно, якщо репетитор трапиться толковий). Та навіть за наявності хорошого тьютора, ви маєте проводити достатньо часу за самостійною роботою.

Набагато легше в цьому плані олімпіадникам: по-перше, вони більш компетентні, по-друге, режим підготовки для них є звичним, по-третє, умови проведення олімпіад та ЗНО з географії дуже схожі.

А як щодо тих, хто вперше зіткнувся з подібним “викликом”? Не переживайте, все не так складно і у вашому розпорядженні є все, щоб здати ЗНО на 200 балів. Отже, можна виділити такі групи навчальних засобів з географії для підготовки до ЗНО:

  • карти та атласи
  • структурно-логічні конспекти
  • тести і задачі
  • шкільні підручники
  • фільми, “Вікіпедія” та ін.

Порядок не випадковий: він відображає те, скільки часу ви маєте працювати з кожною групою. ВСІ засоби повинні бути застосовані в комплексі, бо вони доповнюють та закріплюють одне одного – тільки так вам підкориться географія на ЗНО.

Карти та атласи

Досвід показує, що хороше розуміння географічної картою є ключовою навичкою географа. Карта – це підручник на одній сторінці. Кожен раз, коли ви читаєте посібник чи дивитися документальний фільм з географії – постійно зазирайте до карти та проектуйте прочитане / побачене на неї: шукайте об’єкти, відмічайте цифри і, що найважливіше, встановлюйте причинно-наслідкові зв’язки.

Саме тому робота з мапами і атласами є основною, а всі інші засоби мають опрацьовуватися разом з відповідними картами. Буде не зайвою і велика настінна фізична чи політична карта світу у вас в кімнаті, а також карта замість шпалер на «Робочому столі».

Тести з географії

Зовнішнє незалежне оцінювання з географії цілком побудоване на основі тестів різного типу, тому логічно, що підготовка має включати їх вирішення. Перш за все, варто пройтися по завданням ЗНО з географії минулих років. Ці тести вже точно не зустрінуться вам на тестуванні, тому відмінним варіантом є також проходження географічних тестів онлайн.

Одним з головних недоліків різних збірників тестів та онлайн-ресурсів є відсутність навчального елементу: пройшов тест, а чому той чи інший варіант вірний чи невірний – хто зна, треба десь шукати. Тільки на нашому сайті, в рубриці “Тести з географії онлайн” ви можете безкоштовно пройти тести і відразу отримати пояснення правильної відповіді – два в одному!

Крім того, чудовим методом підготовки є створення власних тестів: і ефект сильніший, і задоволення більше.

В наступний раз поговоримо про ще один хороший інструмент – структурно-логічні конспекти, а також про режим самостійної підготовки до ЗНО з географії. 

Поділіться статтею з друзями ВКонтакті, підписуйтеся на наші оновлення та готуйтеся до ЗНО із задоволенням!


 

Мітки: географія підготовка до ЗНО власними силами, готуватися самостійно до ЗНО з географії, географія ЗНО підготовка онлайн

Geoped.in.ua – ЗНО з географії на 200 балів

Digiprove sealCopyright secured by Digiprove © 2015
Share the joy
  •  
  •  
  •  
  •  

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете використовувати ці теги HTML: