«

»

Бер 24

Чи реально здати ЗНО з географії на 200 балів?

Реально, і можливо реальніше, ніж з багатьох предметів зовнішнього незалежного оцінювання – так стверджує один із засновників geoped.in.ua, який спромігся на даний “подвиг”. Чи хочемо ми сказати, що тести з географії на ЗНО легкі? Так, але в тому сенсі, що тут велику роль грає логіка, на відміну від математики, англійської, хімії та інших предметів.

Найкраще пишуть тест не ті, хто вивчив всі столиці, ба навіть не ті, хто знає “на зубок” довідник. Добре здає ЗНО з географії той, хто розуміє зв’язки в географічній оболонці.

Іншими словами, важливіше знати як знаходити потрібну інформацію, а не саму інформацію. “Знаходити” – тут мається на увазі і в своїй голові, бо крім мозку, зошиту та ручки на ЗНО з географії у вас нічого не буде. Але як можна шукати в голові те, чого не там немає?

Вам не треба заучувати зміни напрямку мусонів східного узбережжя Азії: знайте лиш механізм їх дії через різницю в теплоємності суші та моря. Те саме можна перенести на бризову циркуляцію: масштаби інші, але причини подібні. І таким чином можна побудувати систему закономірностей, яка пояснить все на планеті – саме розробкою подібної системи і займається сучасна географічна наука. Колись географія шукала відповіді на питання “де?” і “що?” – простий набір непов’язаних фактів, який треба було просто зазубрювати. Зараз питання, які задає географ – “як?” і “чому?”. Тобто, розуміння причинно-наслідкових зв’язків між речами в географічній оболонці – ключ до розуміння “що” і “де” знаходиться в ній.

Однозначно, нам не обійтися без бази завчених фактів, що стосується, зокрема номенклатури. Не може так бути, що учень розумів закономірності, але не знав фактів: розвиток географічного мислення поєднує всі сторони знання. Шлях до оволодіння законами планети, а отже, і до успішної здачі ЗНО з географії 2015, лежить через постійну роботу з картою, посібниками та онлайн тестами з географії. Я не дарма поставив карту на перше місце: географ з хорошим логічним мисленням може розказати по карті практично ВСЕ.

Як розвинути географічне мислення? Чи можна це зробити “з нуля” і за короткий термін? Які типові помилки роблять на ЗНО з географії та які “законні” хитрощі допоможуть вам набрати до 10-20 балів “зверху”? Про це читайте в наступних наших статтях. Будемо дуже вдячні за репост, друзі! Приєднуйтесь до нас ВК!

Geoped.in.ua – Ваш Онлайн Репетитор з підготовки до ЗНО з географії 2015

Digiprove sealCopyright secured by Digiprove © 2015
Share the joy
  •  
  •  
  •  
  •  

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете використовувати ці теги HTML: