«

»

Кві 22

Організація самостійної підготовки до ЗНО з географії

Кожен з вас, хто здаватиме цьогорічне ЗНО з географії хоче підготуватися швидко, якісно і дешево (а то й безкоштовно). Ви закінчуєте 11 клас, навантаження та напруження в школі під кінець року зростає. Де ж знайти час на підготовку до ЗНО з географії? Коли і як вчити географію, щоб встигнути і по школі, і по дому, і погуляти? Спробуємо вам допомогти, друзі.

Чи легко підготуватися до ЗНО з географії самостійно?

Є різні посібники з підготовки до ЗНО з географії. Вони пишуться переважно педагогами, інколи просто теоретиками, які можуть не знати, ким насправді є одинадцятикласник. Суворі наукові програми, розроблені не менш суворими ботанами географами…

Насправді, вчити географію до ЗНО легше (і цікавіше!), ніж ви думаєте! У вашому розпорядженні маса безкоштовних географічних матеріалів + прагнення добре скласти ЗНО. В іншій нашій статті ми розглянули ці засоби, прочитайте її та повертайтеся.

Пам’ятаємо: зубрьожка не допоможе, а лише знесилить і забере той дорогоцінний час, який у вас є. Тож робимо акцент на РОЗУМІННІ матеріалу.

5 методів ефективної географічної самопідготовки

  • Візуалізуйте. Працюйте з картами та атласами. Наприклад, прочитали про нові індустріальні країни – знаходимо їх на карті.
  • Узагальнюйте. Далі на прикладі НІК. Після роботи з підручником та картою, запишіть кілька ключових думок: чому утворилися НІК, основні країни, хвилі утворення НІК тощо.
  • Обмірковуйте. Опрацювавши матеріал, задайте собі творче питання. Наприклад, “чому Україна не належить до НІК?” або “які країни можуть найближчим часом стати новими індустріальними?”
  • Складайте тести й задачі. Це один з найкращих способів підготовки до ЗНО з географії. Все просто: якщо хочеш добре вирішувати тести, сам їх складай.
  • Малюйте. Накресліть на папері або в Paint простеньку карту та зобразіть на ній щось із вивченого. Наприклад, заштрихуйте країни НІК трьох хвиль різними кольорами, або зобразіть схемку цих хвилей: як “перелітні гуси” інвестицій “мандрували” з країн однієї хвилі до іншої. Ось приклад наших картосхем.

Режим самостійної підготовки до ЗНО з географії

Трохи про режим підготовки. Завжди можна знайти вільні 40 хвилин на день (переконаний, ви не працюєте в дві зміни на заводі). Без частки самодисципліни не обійтися, тому протримайтеся в режимі хоча б 10 днів, зосереджено готуючись щодня мінімум по 45 хвилин (ключове слово – ЩОДНЯ). Через десять днів буде легше, бо ви втягнетеся і ЗАЦІКАВИТЕСЯ. Зранку 15 хвилин, після школи 15 і стільки ж перед сном – це ж реально! Саме ви відповідальні за свій результат на ЗНО з географії, все у ваших руках!

Читайте інші корисні статті, спробуйте наші онлайн тести. Також будемо вдячні за ваші пропозиції тем для нових публікацій. До наступної зустрічі на geoped.in.ua!


Мітки: самостійна підготовка, ЗНО з географії, підготуватися самостійно, поради, корисні статті

Digiprove sealCopyright secured by Digiprove © 2015
Share the joy
  •  
  •  
  •  
  •  

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете використовувати ці теги HTML: