«

»

Кві 02

Підготовка до ЗНО з географії: як знайти підказки

Продовжуємо серію статей, тема яких – підготовка до ЗНО з географії. На цей раз поговоримо про “законні” хитрощі, які допоможуть вам набрати додаткові бали “з повітря”.

За правилами ЗНО, на вашому робочому столі не має бути нічого, окрім тестового зошита та ручки. Здавалося б, що в вашому розпорядженні є лише одне джерело інформації – знання в голові. Але завдяки винахідливості та уважності можна знайти масу “законних” підказок ледь не до будь-якого завдання, і багато з них… є самими тестами! Отже, як відшукати підказки серед тестових завдань ЗНО з географії?

Карти. Жодне зовнішнє незалежне оцінювання з географії не обходиться без надрукованих в зошиті мап. Як ми вже згадували в одній з попередніх публікації “Чи реально здати ЗНО з географії на 200 балів?”, географ з хорошою підготовкою здатен розказати практично все, маючи лише карту. Ми підрахували, що в тестових зошитах ЗНО з географії різних років з`являлося від 6 до 14 географічних карт і картосхем: світу, континентів, океанів, регіонів, окремих країн, України і т. д. – міні-атлас у вас перед носом! Навіть на найпростіших мапах ви можете знайти материки та океани, адміністративні межі, річки та озера, моря та затоки, географічну сітку та багато чого іншого. Також карта несе масу додаткової інформації, наприклад про свою проекцію, тип, способи картографування та ін. Намагайтеся думати ширше – тоді проста картосхема зможе підкинути вам рятівні бали на ЗНО з географії.

Власне тестові завдання. Саме так! В самому завданні, в його умові та варіантах відповіді, можна знайти підказки до цього ж тесту (про карти та метод виключень ми писали вище). Хто пам’ятає гру “Перший мільйон”, той знає, що в стартових питаннях один з чотирьох варіантів відповіді був жартом. Тести з географії на ЗНО не будуть веселі, але серед варіантів інколи можна знайти очевидно неправильний; звичайно, щоб розпізнати його треба мати певну базу географічних знань. Інколи можна зустріти завдання, відповіді яких дуже пов’язані між собою. Наприклад, те, що виключається в одному тесті, може бути вірним в іншому.

На зовнішньому незалежному оцінюванні з географії є кілька видів завдань: з однією чи кількома відповідями, на встановлення відповідності та порядку, географічні задачі, з картами та ілюстраціями і т. д. Тому у вашому розпорядженні маса прихованої географічної інформації, і чим більш винахідливими та підготовеними ви є, тим більше інформації ви здатні витиснути з “сухих”, на перший погляд, тестів.

Все, що тебе оточує. Навколо нас більше географії, ніж ми думаємо – навіть в обмеженому просторі кабінету, де проходить зовнішнє незалежне оцінювання. Погода за вікном, стенди на стінах, циферблат настінного годинника – все це може бути підказками до географічних тестів. Озирніться довкола, але не вертіть головою як джига: не варто дратувати однолітків та наглядача.

Пам`ятайте: впевненість, уважність та винахідливість, разом з підготовленістю – ось ключ до якісної підготовки до ЗНО з географії та його успішної здачі. Ми вам допоможемо в цьому: читайте наші статті, вирішуйте онлайн тести з географії, підписуйтесь на нас ВК чи через електронну пошту. У вас все вийде, друзі!


 

Geoped.in.ua – Ваш Онлайн Репетитор з підготовки до ЗНО з географії 2015

Digiprove sealCopyright secured by Digiprove © 2015
Share the joy
  •  
  •  
  •  
  •  

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете використовувати ці теги HTML: