«

»

Кві 05

Типові помилки на ЗНО з географії: тести з картосхемами

Чергова стаття про типові помилки на ЗНО з географії. Підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання з географії на нашому сайті включає не тільки безкоштовні тести онлайн, а й розбір того як не втратити бали. Хто не читав статтю про 4 типові помилки при вирішенні географічних тестів – радимо ознайомитися!

Сьогодні ми розглянемо два завдання з картосхемами із ЗНО з географії 2014 та 2013 року відповідно: в них пропонується визначити, в якій галузі є лідерами виділена десятка країн. Вирішення завдань такого типу, так само як топографічних задач, може викликати несподівані труднощі в абітурієнта. Насправді, подібні тести з географії не будуть складними для того, хто знає алгоритм їх вирішення – навіть якщо не вистачає знання географічних фактів. Отже, як уникнути помилок та правильно вирішити тести ЗНО з географічною картою?

Завдання ЗНО з географії 2014 року

  • На картосхемі темним кольором виділено території десяти країн, що утворюють групу світових лідерів за обсягом експорту: A) кам`яного вугілля; Б) нафти; В) природного газу; Г) електроенергії.

Якщо ви не впевнені на 100% в знанні першої десятки країн-лідерів (насправді, мало хто знає їх всі) – застосовуємо безвідмовний метод виключень. Спочатку згадуємо держави-лідери за експортом кожного продукту. Нафта – це, перш за все, країни Перської затоки; жодна з них не позначена на карті, отже, викреслюємо цей пункт. Природний газ – аналогічно до нафти, тому вирок такий самий. Електроенергія – в даному випадку варто орієнтуватися на найбільші промислові країни, до яких аж ніяк не відносяться Колумбія, Польща, Індонезія та Австралія. Залишається кам’яне вугілля.

При вирішенні даного завдання вас може заплутати присутність Китаю та США – найбільших “промислових гігантів” світу. Але при аналізі карти треба звернути увагу на ВСІ країни, що на ній позначені, бо навіть одна очевидно “неправильна” країна з десяти нанесених вже викреслює даний варіант відповіді. Подібні завдання зустрічаються в наших онлайн тестах з географії.

Завдання ЗНО з географії 2013 року

  • На картосхемі темним кольором виділено території країн, що утворюють групу світових лідерів за обсягом: А) видобування кам’яного вугілля; Б) виплавки чорнової міді; В) експорту мінеральних добрив; Г) виробництва автомобілів.

Отже, знаходимо та аналізуємо всі виділені країни. Перше, що має привернути вашу увагу – Японія та Південна Корея. Це високорозвинені країни з обмеженими ресурсами, слаборозвиненим сільським господарством та орієнтацією на наукомістке виробництво. Тому “одним махом” ми закреслили перші три варіанти відповіді. Залишається “виробництво автомобілів”.

Як бачите, все доволі просто і не вимагає знання «на пам’ять» всіх лідерів всіх галузей. Перше, що ви маєте знати, так це загальні закономірності функціонування світового господарства, групування країн за рівнем розвитку, а також елементарну базу фактів (наприклад, найбільші виробники автомобілів в світі – Китай та Японія, лідер за видобутком міді – Чилі, великими імпортерами та переробниками кольорових металів є розвинені країни тощо).

Наступний розбір типових помилок при вирішенні тестів з географії на ЗНО торкнеться завдання з топографічною картою. Друзі, робіть репости, приєднуйтеся до нас ВКонтакті та підписуйтеся на наші оновлення через e-mail. Бажаємо цікавої підготовки до ЗНО, географи!


 

Geoped.in.ua – Ваш Онлайн Репетитор з географії

Digiprove sealCopyright secured by Digiprove © 2015
Share the joy
  •  
  •  
  •  
  •  

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете використовувати ці теги HTML: