«

»

Тра 18

Тренажер “Державний устрій країн Європи”

Презентуємо новий тренажер – “Державний устрій країн Європи”. Державний устрій – одна з найцікавіших тем курсу “Соціально-економічна географія світу” 10 класу. Водночас, запам’ятовування форм правління та адміністративно-територіального устрою країн є доволі проблематичним серед учнів. Ми не раз отримували прохання придумати щось, що б полегшило вивчення цього матералу.

Даний тренажер працює за схемою, що й інші наші pdf-тренажери. При наведенні курсору на певну країну ви побачите її державний устрій, що позначається двома літерами. Перша літера – унітарний (У) чи федеративний (Ф) поділ країни, друга літера – її республіканську (Р) чи монархічну (М) форму правління. Різні види монархій позначені різними кольорами: абсолютні – жовтим (в Європі таких немає), конституційні – червоним, теократичні – синім.

При наведенні курсору на Люксембург дізнаємося, що ця країна – унітарна конституційна монархія. Як ви бачите, Франція, Польща та інші унітарні республіки не позначені.

Через те, що більшість країн Європи є унітарними республіками, ми свідомо їх не позначали, щоб не перенавантажувати карту. Отже, якщо певна держава не має позначки, значить вона є унітарною республікою (УР). Немає сенсу їх зазубрювати, оскільки це легко визначається методом виключення федерацій та монархій.

Завантажити тренажер ви можете за цим посиланням: PDF Державний устрій країн Європи [geoped.in.ua] або в архіві Державний устрій країн Європи [geoped.in.ua]

Ми розробили цілий міні-посібник з тренажерів для вивчення державного устрою країн світу, тож пропонуємо оцніити його тут. Чекаємо на ваші відгуки та пропозиції, друзі!


Мітки: державний устрій, соціально-економічна географія світу, 10 клас географія, адміністративно-територіальний устрій, форми правління, монархії Європи, федерації Європи

 

Digiprove sealCopyright secured by Digiprove © 2015
Share the joy
  •  
  •  
  •  
  •  

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете використовувати ці теги HTML: