«

»

Бер 24

4 типові помилки на ЗНО з географії

Отже, до вашої уваги серія статей на тему Типові помилки на ЗНО з географії від geoped.in.ua. В мене є хороша та погана новина для вас, зношники-геогарфи. Погана новина: такі помилки можуть зіпсувати тест будь-кому, навіть відміннику чи олімпіаднику. Хороша новина: це можна попередити, оскільки все залежить від вашої уважності та зібраності під час вирішення тестів на ЗНО з географії.

Все взято з власного досвіду здачі зовнішнього незалежного оцінювання з географії (автор статті отримав 200 балів в свій час) та досвіду підготовки учнів до тестування. Подібні поради можуть видатися аж занадто очевидними, але сонному абітурієнту на ЗНО вони здатні врятувати не один десяток балів. Отже, типові помилки на ЗНО з географії, що можуть трапитися при вирішенні тестових завдань – ексклюзивні поради від Скарбниці шкільної географії.

  • Що є / що не є”. “Що з переліченого не є характерним для промисловості України?…” Частка “не” плутає людський мозок. Прочитавши наспіх питання де є “не”, ви можете просто пропустити це повз свою увагу. Внаслідок цього завдання трактується в протилежному значенні, дається невірна відповідь.
  • У порядку зростання / у порядку спадання”. “Розставте природні зони у порядку зростання коефіцієнту зволоження…”. Знову ж таки, все обертається навколо вашої уважності. В даному типі тестів на ЗНО з географії помилитися найлегше, бо ви не помітите нічого дивного, доки не побачите відповіді.

  • Сторони горизонту. Варіантів помилок зі сторонами горизонту є безліч. Наприклад, ви можете сплутати південно-східну Азію з південно-західною, чи навіть Північну Америку з Південною, і все через поспіх. Також є ризик зробити все навпаки в завданні типу “Позначте столиці Азії із заходу на схід” або “Розставте географічні пояси південної півкулі в напрямку, починаючи з найпівденнішого”. Широта і довгота – тут теж треба бути обережним: скорочені позначення “пн.ш.”, “пд.ш.”, “сх.д.” та “зх.д.” легко плутаються, коли хочеться швидше вирішити тест.
  • Близькі та пов’язані поняття типу: країна / держава, абсолютна / відносна висота, земна кора / літосфера, імпорт / експорт тощо. Наприклад, в тесті «Яка з держав відноситься до регіону Англо-Америка: а) Багамські острови; б) Гренландія; в) Бермудські острови; г) Мексика. В завданні вказано «держава», тобто «НЕЗАЛЕЖНА країна»; Бермуди та Гренландія відносяться до даного регіону, але вони є ЗАЛЕЖНИМИ країнами. Пам’ятайте: в умові завдання КОЖНЕ слово важливе.

Потренуватися в уникненні цих та інших «підводних каменів» на ЗНО з географії ви можете в нашій рубриці «Тести з географії онлайн», де також пояснюється правильна відповідь.

В наступних статтях, на прикладі реальних тестів з географії ЗНО 2014 і 2013 років, ми розберемо можливі помилки. Це будуть тест з картосхемою та завдання з топографії. Приєднуйтеся до нас ВКонтакті та підписуйтеся на оновлення через email, друзі!

Geoped.in.ua – Ваш Онлайн Репетитор з підготовки до ЗНО з географії 2015

Digiprove sealCopyright secured by Digiprove © 2015
Share the joy
  •  
  •  
  •  
  •  

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете використовувати ці теги HTML: